Stawiamy na ruch!

< powrót

Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio są dla nas wyjątkowe i to z kilku powodów. Po pierwsze – odbywają się one rok później niż powinny. Po drugie – ich gospodarzem jest kraj, w którym powstało Bridgestone. A po trzecie – nasza firma ma zaszczyt być jednym z partnerów tego niezwykłego wydarzenia. A to jeszcze nie wszystko!

Od 2018 pracownicy Bridgestone EMIA mogą uczestniczyć w programie B-Olympic. Jego zadaniem jest wspieranie aktywności fizycznej pracowników i jednoczesne pomaganie fundacjom wspierającym. Jak to działa?

Co roku wyznaczany jest cel dla pracowników – w tym roku jest to 1 500 000 km. Jeśli wspólnymi siłami go osiągniemy (a do tej pory udawało się to co roku i nawet pandemia nie pokrzyżowała nam planów!), Bridgestone przekaże środki na rzecz 14 fundacji w Europie, Indiach i RPA zajmujących się profilaktyką raka i wspierających osoby dotknięte tą chorobą.

Skąd ten wybór? Niestety, nowotwory, bezpośrednio lub pośrednio, dotykają każdego z nas na pewnym etapie życia. Jednak promowanie i utrwalanie zdrowych nawyków (np. regularnej aktywności fizycznej czy zdrowego odżywiania) mogą pomóc w zapobieganiu chorobie.

Aby uzyskać wynik 1 500 000 km, osoby, które biorą udział w akcji, rejestrują wszystkie swoje aktywności fizyczne (np. jazdę na rowerze, spacery, bieganie, pływanie). I fantastyczne jest to, że choć nazwa programu zawiera słowo „Olympic”, nie trzeba być w olimpijskiej formie, aby dołączyć. Każdy, nawet mały krok się liczy!

Podczas trwania programu organizowane są wyzwania (które dodatkowo nas motywują!), webinary, spotkania z mistrzami olimpijskimi czy ambasadorami Bridgestone oraz warsztaty. I, co ważne, nie skupiają się one tylko na aktywnościach fizycznych, ale także na szeroko rozumianej równowadze między życiem prywatnym i zawodowym.

W tym roku zostało nam jeszcze “do zrobienia” 522 609 km. Trzymajcie za nas kciuki!


Jak żyć w zgodzie z less waste?

W ciągu ostatnich kilku miesięcy mieliśmy okazję uczestniczyć w inspirujących webinarach organizowanych w ramach obchodów 10-lecia Bridgestone SSC. Podczas wrześniowego, ostatniego już spotkania mieliśmy okazję posłuchać Sylwii Majcher, edukatorki ekologicznej, która wprowadziła nas w temat less waste – czyli działań skupionych na ograniczaniu marnowania zasobów i redukowaniu ilości produkowanych odpadów.

Czytaj więcej

Sprawdź oferty pracy

Zobacz co u nas słychać
pl / en