Podróżujemy świadomie

< powrót

W ramach kolejnego miesiąca obchodów 10-lecia Bridgestone SSC w Poznaniu ponownie mieliśmy okazję uczestniczyć w niecodziennym, jak na naszą branżę, webinarze. Tym razem jego temat inspirowany był hasłem „Better world” i zbliżającym się sezonem wakacyjnym. Karolina i Bartek Wudniakowie, autorzy bloga TropiMy Przygody, spotkali się z nami wirtualnie, by opowiedzieć o świadomym podróżowaniu – bo turystyka, choć przynosi sporo korzyści dla lokalnych społeczności, może nieść ze sobą wiele negatywnych skutków, jeśli nie będzie odpowiedzialna.

Karolina i Bartek swoją prelekcję rozpoczęli tak, jak rozpoczyna się każda podróż – od planowania.  Opowiedzieli nam o tym, jak świadomie i dobrze przygotować się do wizyty w nowym miejscu oraz dali nam wskazówki, jak zachowywać się w trakcie podróży i po jej zakończeniu. Wszystkie informacje, którymi podzielili się z nami podróżnicy, miały jeden cel – zminimalizowanie negatywnych dla środowiska i lokalnych społeczności skutków naszych podróży.

Dlaczego zdecydowaliśmy poruszyć ten temat? Ponieważ świadome podróżowanie to krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Wbrew pozorom, takie podejście wcale nie utrudnia podróży i nie odbiera z niej przyjemności, a wręcz pozwala na czerpanie z niej jeszcze więcej satysfakcji. A skoro o zrównoważonym rozwoju mowa, to jest on nam w Bridgestone bardzo bliski! W naszych codziennych działaniach i podczas pracy staramy się możliwie jak najbardziej redukować szkodliwe emisje, dbamy o odpowiednie zaplanowanie produkcji i procesów oraz podejmujemy różnego rodzaju aktywności na rzecz ochrony środowiska. Wiemy jednak, że zawsze można zrobić więcej!

Właśnie dlatego chcieliśmy poświęcić uwagę kwestii, na którą mamy duży wpływ jako pojedyncze osoby. Zależy nam, aby dać pracownikom narzędzia i wskazówki umożliwiające wypracowanie prostych, ale skutecznych nawyków, które będą dobre dla środowiska (a w efekcie – dla ludzi!). Małe kroki i niewielkie zmiany, przestrzegane na szeroką skalę, mogą dać niesamowite efekty. Chcemy być ich częścią. I tak w trakcie spotkania dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego zabieranie na pamiątkę kamyczków czy muszli nie jest dobrym pomysłem oraz poznaliśmy sposoby i pomysły na podróżowanie w duchu idei zero/less waste.

Bardzo nas cieszy, że mieliśmy okazję zagłębić temat świadomego podróżowania i poznać wiele jego aspektów. I choć tegoroczne wakacje będą pewnie inne niż zwykle, wierzymy, że wiedza zdobyta na webinarze przyda się, kiedy znów będziemy mogli bez ograniczeń planować nasze następne podróże – i będziemy mogli robić to naprawdę odpowiedzialnie!


Stawiamy na ruch!

Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio są dla nas wyjątkowe i to z kilku powodów. Po pierwsze – odbywają się one rok później niż powinny. Po drugie – ich gospodarzem jest kraj, w którym powstało Bridgestone. A po trzecie – nasza firma ma zaszczyt być jednym z partnerów tego niezwykłego wydarzenia. A to jeszcze nie wszystko!

Czytaj więcej

Sprawdź oferty pracy

Zobacz co u nas słychać
pl / en