Roślinnie znaczy zdrowo!

< powrót

Kwiecień to kolejny miesiąc poświęcony obchodom 10-lecia Bridgestone SSC. Tym razem postanowiliśmy skupić się na tematach związanych z lepszym życiem i samopoczuciem – obie te kwestie są dla nas bardzo ważne, dlatego zaprosiliśmy pracowników na webinar poświęcony diecie roślinnej i temu, jak wpływa na nasze zdrowie.

Z roku na rok coraz więcej osób stara się ograniczać mięso i jeść bardziej roślinnie. Weganizm, pescowegetarianizm czy reduktarianizm to tylko niektóre z nazw określających różnego rodzaju diety, w których całkowicie lub częściowo rezygnuje się z produktów pochodzenia zwierzęcego. O korzyściach płynących z takich diet i o tym, dlaczego warto postawić na produkty roślinne, opowiedziała nam Magdalena Jutrzenka – lekarka oraz blogerka kulinarna, autorka bloga Hello Morning. Webinar był częścią obchodów 10-lecia istnienia Bridgestone SSC w Poznaniu.

            Magdalena o weganizmie i zbilansowanej diecie wie prawie wszystko – swojego bloga z wegańskimi przepisami prowadzi już prawie 12 lat! Przygotowany przez nią webinar był dla nas sporą porcją zdrowej i łatwo przyswajalnej wiedzy, a jego głównym celem było zachęcenie naszego zespołu do spróbowania czegoś nowego! O czym więc mogliśmy posłuchać?

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się o tym, jak dieta roślinna wpływa na nasze zdrowie – a wpływa na nie naprawdę dobrze! Nie każdy z nas wiedział, że już częściowe zrezygnowanie z produktów odzwierzęcych na rzecz tych roślinnych zmniejsza ryzyko cukrzycy, obniża poziom „złego” cholesterolu, wpływa na niższe ciśnienie tętnicze, a w efekcie – wydłuża nasze życie!

Podczas webinaru poznaliśmy również zalety roślin strączkowych oraz sposoby na to, jak w łatwy sposób wprowadzić je do naszej codziennej diety nawet wtedy, kiedy nie całkiem przepadamy za ich smakiem. Wskazówki, którymi podzieliła się z nami pani Magdalena, były naprawdę inspirujące, ale i zaskakujące! Okazało się na przykład, że fasola całkiem dobrze sprawdzi się jako dodatek do… koktajli i smoothies!

W dalszej części spotkania mogliśmy posłuchać o tym, że dieta roślinna jest korzystna nie tylko dla nas samych, ale i dla planety. Aktualny sposób żywienia, w którym przeważają produkty pochodzenia zwierzęcego, ma bardzo negatywny wpływ na środowisko naturalne, ale już nawet częściowa zmiana naszych nawyków żywieniowych może sporo zmienić!

Na koniec poznaliśmy kilka pysznych (i prostych) wegańskich przepisów, dostępne w Polsce zamienniki niewegańskich produktów oraz aplikację, która pomoże w przygotowaniu zbilansowanych roślinnych posiłków. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu – oraz dzięki wszystkim pozostałym kwestiom, które zostały poruszone podczas webinaru – nasi pracownicy nie tylko chętnie przetestują roślinne możliwości, ale i coraz częściej będą uwzględniać je w swojej codziennej diecie!


Podróżujemy świadomie

W ramach kolejnego miesiąca obchodów 10-lecia Bridgestone SSC w Poznaniu ponownie mieliśmy okazję uczestniczyć w niecodziennym, jak na naszą branżę, webinarze. Tym razem jego temat inspirowany był hasłem „Better world” i zbliżającym się sezonem wakacyjnym. Karolina i Bartek Wudniakowie, autorzy bloga TropiMy Przygody, spotkali się z nami wirtualnie, by opowiedzieć o świadomym podróżowaniu – bo turystyka, choć przynosi sporo korzyści dla lokalnych społeczności, może nieść ze sobą wiele negatywnych skutków, jeśli nie będzie odpowiedzialna.

Czytaj więcej

Sprawdź oferty pracy

Zobacz co u nas słychać
pl / en