Zdrowa i skuteczna praca zdalna

< powrót

Co zrobić, by praca zdalna była jeszcze bardziej skuteczna? Jak połączyć ją z innymi obowiązkami, by zachować równowagę i zdrowe podejście? Odpowiedzi na te pytania poznawaliśmy podczas pierwszego webinaru zorganizowanego w ramach obchodów 10-lecia Bridgestone SSC.

Pandemia sprawiła, że spora część społeczeństwa zmuszona została do przejścia w zdalny tryb pracy. Nie ominęło to również naszego zespołu. Codzienna komunikacja, spotkania, konsultacje i rozmowy przy kawie – od marca 2020 wszystko to robimy online. Przez ten czas musieliśmy więc wypracować nowe nawyki i nowy tryb pracy – po prawie roku funkcjonowania w ten sposób większość z nas wie już, co nas rozprasza, a co ułatwia nam wykonywanie zadań.  Chcieliśmy jednak zapewnić pracownikom możliwość indywidualnego zweryfikowania, czy przyjęty i stosowany przez nich system pracy jest rzeczywiście najbardziej korzystny i efektywny.

W Bridgestone zależy nam, aby utrudnione warunki nie obciążały dodatkowo pracowników – szczególnie pod kątem działań zawodowych. Na tyle, na ile możemy, chcemy pomóc im realizować codzienne zadania w łatwy i spokojny sposób – stąd też temat środowej prelekcji, która nosiła nazwę „Healthy and effective remote work”, czyli zdrowa i efektywna praca zdalna. Był to wykład, który zapoczątkował serię wydarzeń zaplanowanych dla naszych pracowników na kolejne miesiące. Każdemu z nich ma przyświecać jeden wspólny cel – skupienie się na lepszej pracy, lepszym życiu oraz lepszym świecie.

Chcieliśmy przekazać pracownikom fachową wiedzę, dlatego do poprowadzenia webinaru zaprosiliśmy Wojciecha Woźniaka – przedsiębiorcę, trenera biznesu i eksperta w efektywności własnej i grupowej. Jego doświadczenie i wiedza były naprawdę ogromne!  Podczas spotkania poznaliśmy narzędzia oraz wskazówki, które możemy wykorzystać w pracy zdalnej, i zweryfikowaliśmy, co realnie w niej pomaga. Dowiedzieliśmy się, jak kontrolować swój stres, jak właściwie planować czas oraz jak znaleźć motywację do wykonywania codziennych zadań. Poznaliśmy również takie rzeczy, jak 12 zdrowych zasad czy metody na komunikację z odmiennymi typami osobowości. Ten ostatni temat był dla nas szczególnie ciekawy – bo choć w codziennej pracy łączy nas wspólna misja, to nasz zespół jest nadal kombinacją naprawdę różnych osób!

Część przekazanych informacji była prezentowana już w organizacji, więc nasi pracownicy zdążyli już poznać różne techniki i systemy pracy. Webinar pomógł nam skumulować tę wiedzę, przypomnieć i odświeżyć najważniejsze kwestie, ale przede wszystkim – zainspirował do zmian! Po ponad roku pracy zdalnej każdy z nas ma już jakieś przyzwyczajenia, dlatego ważne było, abyśmy spojrzeli na nasze działania z boku i wdrożyli to, co każdy uzna za pomocne – po to, żeby poprawić swój komfort pracy i satysfakcję z wykonywanych zadań.

Webinar „Healthy and effective remote work” to dopiero pierwszy z cyklu wykładów zorganizowanych dla pracowników Bridgestone SSC – ale już teraz zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni liczbą uczestników! Daje nam to wielką motywację do dalszych działań. Nie możemy się doczekać kolejnych akcji i spotkań!


Co ma wspólnego żaba z żarówką?

To intrygujące pytanie to część webinaru przygotowanego dla nas przez Jarosława Szulca – propagatora pozytywnego myślenia i świadomego przywództwa. Opowieść naszego gościa była fascynującą podróżą i próbą odpowiedzenia na pytanie “Jak inspirować siebie i innych w czasie chaosu i niepewności, czyli co ma wspólnego żaba z żarówką?”, które wcale nie było przypadkowe! W marcu tematem przewodnim obchodów 10-lecia SSC jest właśnie „Inspiracja”.

Czytaj więcej

Sprawdź oferty pracy

Zobacz co u nas słychać
pl / en