< powrót

Marta Rajnholc-Kondej

Marta Rajnholc-Kondej - pracowniczka księgowości stojąca w przestrzeni biurowca

Karierę w Bridgestone zaczęłam zaraz po zakończeniu studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Zbiegło się to w czasie z tworzeniem centrum, kiedy to nowy zespół jak i cała organizacja były w trakcie formowania.

Pierwszym etapem mojej ścieżki kariery był dział zobowiązań. Był to bardzo aktywny czas, gdyż związany z migracją procesów do centrum finansowego w Poznaniu, co wiązało się ze sporą ilością podróży. Brałam udział w przejmowaniu procesów z siedziby spółki (BSEU), hiszpańskiej fabryki (Bridgestone Hiszpania) jak również belgijskiej fabryki (Bandag). Połączenie podróży z pracą, powiększanie obszaru działalności o kolejne spółki, standaryzacja procesów sprawiły, że 4 lata minęły bardzo szybko.

Jako że Bridgestone oferuje swoim pracownikom możliwość zmiany działu i zakresu obowiązków w ramach przesunięć wewnętrznych zdecydowałam się skorzystać z takiej opcji, dzięki temu mogłam poznać specyfikę działalności Działu Konsolidacji i dokładnie przyjrzeć się kwestii zgodności raportowania jednostek w grupie z systemem księgowym i jego konfiguracją. Z racji tego, że była to umowa tymczasowa po roku przeszłam do Działu Kontroli Wewnętrznej i Zgodności JSOX, w którym to poznałam Bridgestone od strony procesowej i uczestniczyłam w procesie wdrożenia środowiska JSOX w spółce sprzedażowej w Dubaju.

W Bridgestone możliwe są także powroty (zarówno te z zewnątrz, jak i międzydziałowe). Jako, że sercem jestem przy liczbach wróciłam do Działu Konsolidacji, gdzie obecnie pracuję jako Starszy Analityk Finansowy. Jest to dział niezwykle dynamiczny, pełen wyzwań i projektów, oferujący wsparcie eksperckie w kwestii raportowania, klaryfikacji przepisów IFRS, polityk wewnętrznych. Dzięki pracy w tym zespole zdobywam doświadczenie, które ułatwia mi zrozumieć  kwestie teoretyczne IFRS w praktyce. Otrzymuję wsparcie w zakresie certyfikacji na biegłego rewidenta w postaci szkoleń wewnętrznych, zewnętrznych jak i przede wszystkim codziennej pracy.

Dlaczego ciągle tu pracuję?

Wspaniali ludzie, którzy tworzą niezwykłą atmosferę, możliwość rozwoju (szkolenia), wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom pracowników (np. w kwestii zmiany zakresu obowiązków i migracji wewnątrz działów), szeroki pakiet benefitów dla pracowników oraz wparcie osób potrzebujących są tym co sprawiło, że jestem częścią Bridgestone już od dekady lat i nadal chcę nią pozostać.

Poznaj inne historie


Sprawdź oferty pracy

Zobacz co u nas słychać
pl / en