To nie jest gra!

< powrót

Bezpieczeństwo drogowe wydawałoby się być mało interesującym tematem imprezy dla licealistów. Jednak to właśnie ci licealiści za chwilę staną się kierowcami. Mając świadomość tego, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu, będą mogli działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego.

Dlaczego my – pracownicy centrum usług wspólnych – zajmujemy się tym tematem? Bridgestone, jako firma działająca w przemyśle motoryzacyjnym aktywnie włącza się w walkę na rzecz zmniejszenia wypadków drogowych i poprawienia bezpieczeństwa drogowego organizując różnego typu akcje na całym świecie.

Wkładem naszego Bridgestone SSC była zorganizowana dla uczniów klas trzecich Zespołu Szkół Ekonomicznych w Poznaniu akcja – To nie jest gra!

W ciągu 45 minut uczniowie mogli:

  • doświadczyć dachowania w kontrolowanych warunkach symulatora
  • sprawdzić swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy udzielanej w przypadku wypadków drogowych (utrudnieniem i elementem budującym napięcie była irytująca muzyka, którą uczniowie sami wskazywali)
  • dowiedzieć się jaki wpływ na bezpieczeństwo jazdy ma… opona i jak sprawdzać jej stan
  • spróbować strzelić gola w alkogoglach

Akcja spodobała się obu stronom – uczniom i wolontariuszom. Dlatego planujemy kolejne tego typu wydarzenia.

Dziękujemy ZSE w Poznaniu za zaproszenie, Pani wicedyrektor Emilii Mendak za wsparcie i koordynację oraz firmie „Zakręceni” za profesjonalną współpracę.


Sprawdź oferty pracy

Zobacz co u nas słychać
pl / en